A zene nagyobb hatással van az alvásra, mint gondolnánk

Zene mint gyógyír? Ez már egy létező kifejezés és egyre inkább elterjedt a használata. A legjobb, hogy nem kell hozzá orvos, sem pirulák, nincs mellékhatása, viszont visszafordíthatatlanul hatása alá kerülhetünk.
Ha alvászavarral, alváshiánnyal küzd, mert folyton stresszes helyzetekbe kerül, vagy akár krónikus egészségügyi problémával rendelkezik, akkor érdemes elkezdeni ezt a fajta ,,gyógyszerszedést". Azok, akik már kipróbálták a zene terápiáját, egységesen azt nyilatkozták, hogy alvászavaruk már egy pár éjszaka után javult vagy teljesen eltűnt. A zene intenzív hatást fejt ki a testre és pszichére egyaránt.
De vajon miért?
A válasz a hangfrekvenciában rejlik. A technika azon feltételezésen alapszik, hogy a hangváltozások feldolgozásánál agyunk agyhullámokat állít elő. A cél tehát a nyugodt állapot elérése.
Ezt a teóriát használta fel a német-brit komponista, Max Richter is. A koncert, ahol a fellépőnek az a dícsőség, ha a közönség elalszik. 400 ember látogatott el az eseményre, és 8 órán keresztül - ami egy átlagos alvási időtartam - játszották a zeneszerző a ,,Sleep" című darabját. Különlegessége, hogy bioritmusunk fázisait követte. A hallgatók egy elsötétített erőműben kaptak lehetőséget az alvásra. Az erőmű atmoszféráját igyekeztek úgy kialakítani, hogy megfelelő alapot adjon a nyugtató elalváshoz. Ezt mind megvilágítással, az ágyak, és ágyneműk kényelmes anyagával érték el.
Tippek, hogyan alkalmazza a zeneterápiát!
Igyekezzen olyan zenét választani, mely közel áll Önhöz, ízléséhez, melyet szeret, és úgy érzi, hogy pozitív hatással van rá.
Minden este körülbelül 30-45 perc zenehallgatás javasolt, nem sokkal lefekvés előtt. A legjobb kényelmes, ellazult pozícióban, fürdés után, minden zavaró tényezőt kizárva.
Érdemes 2 héten át alkalmazni a terápiát, mert az alvásminőség tartós javulásához ennyi idő szükséges.