egészség
Az alvás minősége nem csupán azon múlik, hogy mennyi időt töltünk az ágyban, a megfelelő alvási pozíció is kulcsfontosságú az egészségünk megőrzéséhez, hatással van testünk minden részére: a gerincre, a légzésre, az emésztésre, sőt még a bőrre is. Sokan nem gondolnák, de ha nem megfelelő alvási pozícióban alszunk, az hosszú távon komoly következményekkel járhat az egészségünkre nézve.
Az okoseszközeink már életünk szerves részévé váltak, de meg kell tanulnunk okosan használni őket annak érdekében, hogy létezésük ne menjen az alvásminőségünk, ezáltal pedig az egészségünk rovására!
Bolondos áprilisnak is nevezik ezt a hónapot változékony időjárása miatt, ami nem csak abban okoz nehézséget, hogy mit vegyünk fel reggel, de a szeszélyes időjárás hatással lehet alvási szokásainkra is.
Mi is az a csirág? Ezt a liliom-féle konyhanövényt már az ókorban is ismerték gyógyításra is használták. Majd a rómaiaknak köszönhetően terjedt el az Alpokon túl is. Hazánkban termeszteni a XVI. századtól kezdték el, azóta is nagy népszerűségnek örvend. A hagyományos vélekedés szerint leginkább húsvét és pünkösd között érdemes fogyasztani.
A koronavírus a 2020-as évünk elképzeléseit elég drasztikusan átalakította, azonban hogy céljaink elé akadályt gördített az élet, nem azt jelenti, hogy fel kell adni terveink megvalósítását, hanem még inkább erőt kell venni magunkban, hogy azokat véghez vigyük.
Az édességekről közismert, hogy valóságos boldogság források. De miért is gondoljuk ezt? Hogy hat közérzetünkre egy szelet csokoládé, vagy egy finom sütemény? Mi valójában a boldogság hormon, ami ezekben a nyalánkságokban rejlik?
Az a jó hír, hogy kevésbé fogunk egészségtelen ételek után sóvárogni, ha tovább maradunk az ágyban!
Lehet, hogy rossz éjszakáinkat nyomelem vagy vitaminhiány okozza? Jó hír, hogy ezen könnyen segíthetünk!