Milyen gyakran kell mosni a törölközőt?

Ha ma este lezuhanyozol, tested ugyan tiszta lesz, de vajon a törülköződ is az marad? A törülköző használata során a baktériumok táptalajává válik. Lássuk, miről is van szó: gombák, elhalt hámsejtek, nyál, és egyéb kórokozók. Van azonban egy jó hírünk. A legtöbb előforduló bacilus nem okoz semmilyen kárt, nagy részük saját testedből keletkezik.
Térjünk vissza cikkünk fő kérdéséhez, hogy mégis milyen gyakran érdemes mosnunk törülközőinket. Vajon elégszer tesszük ezt? A mikrobiológusok és patológusok azt tanácsolják, hogy legalább háromszor cseréljük egy héten. A legideálisabb tárolásuk olyan hely, melynek alacsony a páratartalma, és ahol van esélye kiszáradni.
Vannak tényezők, melyek befolyásolhatják a mosás gyakoriságát!
Érdekesség, hogy ha illat vagy szag kerül a törülközőbe, például öblítőt használunk, nagyobb eséllyel szaporodnak el az anyagban a baktériumok. Olyankor még gyakrabban kell mosni. Ez persze függ attól, hogy testünk mennyire volt piszkos. Egy hosszú vízparti lubickolás után biztosan te sem teszed vissza a törülközőt a fürdőszobába.
TIPP! A mosás gyakoriságát csökkentheti, ha külön célra használod azokat. Van egy az arcodnak, egy a testednek, egy kéztörlésre, és mondjuk még egy hajmosás után.
Na és akkor lássuk a számokat!
Egy amerikai kérdőívben megkérdeztek 523 felnőttet - akik betöltötték a 18. életévüket - arról, hogy milyen gyakran mossák törülközőiket. 20% nyilatkozta azt, hogy akkor teszi ezt, mikor úgy érzi, hogy már szükséges. A megkérdezettek majdnem fele hetente egyszer cseréli. Feltételezve azt, hogy egyszer zuhanyoznak naponta. Ez azt jelenti, hogy kétszer annyi ideig használják az adott törülközőt, mint amennyire kellene. 17% csak havonta pár alkalommal érzi szükségét a mosásnak. A maradék 6-7% pedig minden másnap vagy akár minden nap lecseréli.